Tips til foresatte

Tips til foresatte

Ærlig spill-programmet trenger foreldre og foresatte som legger til rette for en positiv utviklings­arena for alle barn. Ishockey skal være morsomt og ha egenverdi der og da. Her er noen tips som kan gjøre idretten enda morsommere – både for deg som forelder og for spillerne: • Møt opp på trening og kamp – barna ønsker det • Gi oppmuntring til alle spillerne • Gi oppmuntring i med- og motgang • Respekter trener/lagleders bruk av spillere • Se på dommeren som en veileder – respekter avgjørelsene uansett! • Stimulere og oppmuntre ditt barn til å delta – ikke press • Sørg for riktig og fornuftig utstyr, men ikke overdriv • Vis respekt for klubbens arbeid, delta på foreldremøter • Vis respekt for alle på arenaen; fornuftig språkbruk og godt humør • Husk at barna gjør som du gjør, ikke alltid som du sier